אמן פעיל – מהי המדיניות לגבי אומנים פעילים בצה”ל?

| 16/02/2017 | החובה לשרת, סרבנות, נוסף לאחרונה

בשנים האחרונות צה"ל החל להכיר במעמד אמן פעיל בתחומי המשחק, השירה והדוגמנות ישנם צרכים מיוחדים שלא תמיד עולים בקנה אחד עם שירות צבאי "רגיל". לכן, חלק קטן מהאמנים הצעירים אשר לא עומדים בתנאים לקבלת מעמד מוזיקאי או רקדן מצטיין ועוסקים בתחומים כגון שירה, משחק או דוגמנות יכולים לנסות ולקבל מעמד אומנים פעילים בצה"ל.

מי רשאי להגיש בקשה למעמד אמן פעיל?

כל מלש"ב או אפילו חייל רשאים להגיש בקשה לקבלת מעמד אמן פעיל. ההכרה תיבחן על ידי הועדה להכרה באומנים פעילים אשר יהיו בה מספר חברים, פיקודיים ומקצועיים. הועדה מתכנסת שלוש פעמים בשנה. יו"ר הועדה יהיה מפקד מיטב,  וכן יהיו חברים בה רע"ן עצמה, רע"ן תרבות ממקח"ר, נציג המרכז לשירות הפרט ונציג מקצועי בדמותו של יו"ר אמ"י. חשוב לזכור כי אמ"י מהווה גורם ממליץ בלבד ואין שום חובה לקבל את המלצותיו.

מה הם הקריטריונים לקבלת המעמד?

מספר החיילים אשר רשאים לקבל מעמד אמן פעיל עומד על כשלושים חיילים בלבד. על מנת שניתן יהיה להיות בעל סיכוי כלשהו לקבלת המעמד יש להציג השתתפות פעילה בתכנית או מופע של אומנויות הבמה (לשחקנים או זמרים) או להציג חוזה עבודה (לדוגמנים או דוגמניות). לבקשה עצמה יש לצרף אישורים שונים. מומלץ להיוועץ בעורך דין אשר יחקור את הקריירה של המועמד לקבלת המעמד על ויוכל להמליץ על מסמכים וראיות אשר יתמכו בבקשתו של המועמד.

מה הם תנאי השירות?

אמן פעיל ישובץ בכל מקום שייקבע על ידי מיטב. השיבוץ יהיה בדרך כלל ביחידה פתוחה אלא אם ניתן לממש את הזכאות הנובעת מן המעמד ביחידה סגורה. ההקלות שיזכה להן החייל הינן כאלה שינבעו מחוזה העבודה שיציג ובלבד ששעות שהייתו ביחידה לא יפחתו משש שעות. חייל בעל מעמד אמן פעיל לא יבצע יותר מתורנות אחת בשבוע. כמו כן לא יבצע תורנויות אבט"ש אלא בתקופה שאינו מועסק על פי חוזה עבודה. אמן פעיל יהיה זכאי ל-45 ימי חופשה מיוחדת בשנת שירות אשר ישמשו לצורכי חזרות, צילומים וכדו', בארץ ובחו"ל. למידע נוסף, בנושא מעמד אמן פעיל, הנכם מוזמנים ליצור קשר עם משרד עו"ד קוזניץ, פסח ושות', המתמחה בדין הצבאי.  טלפון במשרד: 035288580 או בנייד עו"ד בני קוזניץ 052-4445559 או נייד עו"ד עידן פסח 050-5531062 * קרדיט תמונה דובר צה"ל מתוך פיקיוויקי

השארת תגובה

Leave a Message