חיילת עריקה בהריון, חיילת עריקה נשואה – נוהל הטיפול במשטרה הצבאית

| 20/01/2016 | עריקות ונפקדות, נוסף לאחרונה

עריקות בהריון ועריקות נשואות - נוהל מעצר ושחרור על ידי המשטרה הצבאית קצין משטרה צבאית ראשי (קמצ"ר) קבע הנחיות ברורות כיצד יש לנהוג בעריקה המצויה בהריון או שהינה נשואה. בהוראות מקצועיות שהוגדרו הוראת קמצ"ר 1819 והוראת קמצ"ר 1820 נכתב מפורשות הנוהל הבא:
  1. הכלל המנחה בנושא זה הוא שיש להימנע ממעצר עריקה שנמצאת בהריון על מנת לא לסכן את מצבה הבריאותי.
 
  1. משטרה צבאית תימנע מהגעה לביתה של עריקה בהריון ולא תבצע חיפושים או מעצרים על ידי לוכדי עריקים.
 
  1. לאחר שצה"ל יקבל אסמכתא כי חיילת מצויה בהריון - יועבר דיווח מיידי מדור עריקים לבסיס משטרה צבאית רלוונטי להימנע ממעצרה של העריקה.
 
  1. היה וחוליית לוכדי עריקים מגיעה לביתה של עריקה הטוענת שהיא בהריון - אסור לעצור אותה, ויש ליטול מידיה את המסמכים המעידים על ההיריון ולהעבירם למדור עריקים.
 
  1. ראש מדור עריקים במקמצ"ר יעביר את המסמכים ופרטי המקרה לפרקליט צבאי אשר יקבל החלטה בנושא מעמדה של העריקה והטיפול המשפטי בה.
 
  1. במידה והגיעו לוכדי עריקים לביתה של עריקה הטוענת כי היא מצויה בהריון ואולם אין בידיה מסמכים רפואיים - לא תיעצר העריקה על ידי לוכדי העריקים ויוסבר לה כי עליה להשיג אישור על כך בתוך 24 שעות. לאחר 24 שעות - תתייצב חוליית לוכדים פעם נוספת בביתה לשם קבלת המסמכים.
 
  1. בנוסף, עריקה אשר תציג ללוכדי עריקים אישור בדבר נישואין ו/או אישור כי היא אם לילד - לא תיעצר ! 
 
  1. תעודת הנישואין ו/או האישור המתאים יועברו במידיי לפרקליט צבאי אשר יחליט בעניינה.
 
  1. עד לקבלת תשובת פרקליט צבאי - יושהה מעצרה של העריקה.
  אם הנך חיילת עריקה המצויה בהריון ו/או יש חשד להריון ו/או חיילת עריקה אשר נישאה תוך כדי העריקות - הנך מוזמנת ליצור קשר עם משרדנו לקבלת הכוונה מתאימה ו/או ייעוץ פרטני. טלפון להתקשרות: משרד 03-5288580, 03-5288570, נייד 050-5531062, 052-4445559 בברכה, משרד קוזניץ, פסח ושות'
  • קרדיט תמונה- דובר צה"ל מתוך אתר פיקוויק
 

השארת תגובה

Leave a Message