גלובס: בגצ חייב קדצניקים בשירות קבע למרות שלא חתמו על התחייבות לקבע

גלובס מדווח על דחיית העתירה אשר הגיש משרדנו כנגד חיובם של זוג תוכניתנים בשירות קבע, חרף העדרו של חוזה מפורש המחייבם לשרת בקבע.

עיתון גלובס דיווח ביום 5/10/2006, על דחיית העתירה אשר הגיש משרדנו כנגד צה"ל, בגין חיובם של שני תוכניתנים לשרת בקבע, חרף העדרו של חוזה התקשרות מפורש עם הצבא. להלן קטעים מן הכתבה: "השניים עתרו לבג"ץ,

 

בטענה שאין לחייבם לשרת בקבע. ואולם, בג"ץ קבע כי השניים ידעו על הדרישה לשירות קבע עם חתימתם על הטופס לרישום לקורס הקדם צבאי... השופט אליקים רובינשטיין...אמר כי גישה שתתעלם מההסתברות הקרובה לוודאי שהעותרים ידעו על התחייבותם, לא תהיה נכונה משפטית ולא תהיה ראויה מוסרית... השופט קבע גם כי לאור הממצאים שעלו בעתירה, יש "לעשות סדר" במשרד הביטחון בעניין זה, וכי יש להסביר את הדברים הללו כראוי במבט לעתיד, תוך אחריות להסבר ראוי למתקבלים לקורס ותוך אחריות למילוי הפורמליות הדרושה." בעתירה נטענו טענות רבות ומפורטות כנגד ההתחייבות הקשיחה לשירות קבע של תוכניתנים ועתודאים, טענות אשר בית המשפט העליון התחמק מדיון בהן. בעתיד, בכוונת המשרד לפרסם מאמר ביקורת על פסק הדין.

עו"ד בני קוזניץ

עו"ד בני קוזניץ להציג את כל הפוסטים של עו"ד בני קוזניץ

שימש במהלך שירותו הצבאי כתובע צבאי. במהלך שירות זה ניהל עו"ד קוזניץ מספר רב של דיוני מעצר, הקראות, טיעונים לעונש ומשפטי הוכחות במגוון הנושאים הפליליים והצבאיים הקיימים. במסגרת שירות המילואים שלו משמש עו"ד קוזניץ כסניגור צבאי במילואים וכיו"ר הועדה לתפיסת רכוש בפיקוד המרכז. 

השארת תגובה