טוראי מ.ס. – גזר דין

| 24/02/2012 | מאמרים בנושא עריקות ונפקדות

תאריך דיון 22/01/2012 מטכ״ל(מחוזי) 1204/11
טוראי מ.ס.

הנאשם, טוראי מ.ס., הורשע על פי הודאתו בעבירה של עריקות מהצבא על כך שלא התייצב לגיוס על אף שהוצא בעניינו צו גיוס כדין זאת החל מחודש יולי 1997. עריקה זו הסתיימה במעצרו.

ממסמך הפרטים הנוספים עולה כי ביום ה03/10/11 לאחר פעילות לאיתורו של הנאשם הגיע חוליית בלשים למקום עבודתו. הנאשם זוהה על ידי הבלשים ואולם עד לדיון המעצר שהתקיים כיומיים לאחר מכן דבק הנאשם בטענתו כי הוא למעשה אחיו וכי מעצרו הנו מעצר שווא. עוד עולה מהפרטים הנוספים וממסמכי ההגנה כי בשלהי חודש אוקטובר 2011 הותאם לנאשם פרופיל 21. הונחו בפנינו חוות דעת רבות של גורמי ברה״ן ומטעמי צנעת הפרט לא נפרט את תוכנן רק נציין כי נקבע כי הנאשם סובל מפוסט טראומה.

תקופת ההשתמטות הנה ממושכת ביותר ולמעשה אין מחלוקת כי במהלך השנים הייתה לנאשם הזדמנות להסגיר את עצמו ולהסדיר מעמדו. יתר על כן, גורמי הצבא היו מעת לעת בקשר עם הנאשם, אף בשל פניותיו שלו. בכל הפעמים נמסר לנאשם כי עליו להתייצב בלשכת הגיוס בהקדם האפשרי והנאשם נמנע מכך.

נציין כי העונש אליו עתרו באי כוח הצדדים מקל עם הנאשם ודומה כי ברגיל מוצדק היה להטיל על הנאשם עונש ממושך בהרבה מזה שאליו עתרו באי כוח הצדדים.

יחד עם זאת, הן משום שככלל יש לכבד הסדרי טיעון והן בשים לב למצבו הנפשי של הנאשם לא ראינו לסטות מההסדר.

משכך, נגזרים לנאשם העונשים הבאים:


  1. 8 חודשי מאסר לריצוי בפועל, שמניינם מיום מעצרו.
  2. 5 חודשי מאסר מותנה, למשך שנתיים שלא יעבור עבירה שעניינה היעדר מן השירות שלא ברשות.

  • זכות ערעור תוך 15 יום.
  • ניתן היום, 22/01/12 , כ״ז טבת תשע״ב, והודע בפומבי ובמעמד הצדדים.

השארת תגובה

Leave a Message


נושאים מומלצים