בית  »     »   אי הגעה למילואים

אי הגעה למילואים

סתיו | 05/12/2014 |
שלום, בפעם הראשונה מהשחרור שלחו לי צו מילואים, ובגלל שאני סטודנט אז הגשתי טופס 58 כפי שקצינת הקישור אמרה לי וחשבתי שסיימתי עם זה. פתאום דופק לי מישהו בדלקת ומוסר לי מכתב מהיחידה שנעדרתי משירות מילואים ללא אישור - יצרתי קשר למחרת עם קצינת הקישור והיא אמרה לי שהבקשה של טופס 58 לא אושרה והם ניסו להשיג אותי הרבה זמן, למרות שלא דיברתי איתם בטלפון ולא היה לי מושג שהם מנסים להשיג אותי, ואת המכתב שהם שלחו לי בדואר רשום קיבלתי ביום שבו הגיע הבחור עם המכתב ביד. בכל מקרה - הקצית קישור אמרה לי שאני צריך להיפשט בפני מפקד היחידה (עם כל שאר האנשים שלא הגיעו למילואים הללו ביום שעוד יקבע בעתיד). קודם כל זה הזוי ולא הגיוני שאני נשפט על כך שלא הגעתי למילואים שחשבתי שאני לא צריך להתייצב אליהם (בגלל הטופס 58) ולא הודיעו לי אחרת. מה קורה עכשיו? איזה עונשים יכולים להיות מוטלים עלי? אני די בלחץ. אני אמור להביא עורך דין או משהו? ואיזו סמכות שיפוט יש למפקד יחידית המילואים שלי מעלי? הרי אני אזרח. תודה.
אורח06/12/2014 בשעה 11:33

סתיו שלום,

קצין שיפוט יכול להטיל עונשים בהתאם לדרגתו, החל מהתראה ועד לעונשי מחבוש. ניתן לפנות למדור עריקים או לפרקליטות הצבאית בבקשת לבטל את הכרזת העריקות או להגיע לשיפוט המשמעתי (בהנחה שטרם עברה שנה מיום תחילת המילואים – ללא ייצוג עורך דין) ולבקש מקצין השיפוט לזכות אותך.

סתיו06/12/2014 בשעה 13:39

קודם כל, עוד לא עברה שנה – עבו בקושי שבועיים ממועד המילואים. וזו גם הייתה הפעם הראשונה שזומנתי למילואים ואלו היו מילואים של יום אחד – ולפי המכתב מהצבא זו לא עריקות אלא נפקדות בלבד. מה הם סוגי העונשים בניתן להשיט במקרה זה?

השארת תגובה

0 thoughts on “אי הגעה למילואים

Leave a Message