בית  »     »   האם אני חייבת להמשיך לקבע בתור מתנד

האם אני חייבת להמשיך לקבע בתור מתנד

אורח | 13/08/2015 |
שלום, חתמתי על שנה של קבע לפני שהתגייסתי לצבא סדיר רגיל. הייתי אז בת 18, עם פרופיל 64 בשל אסטמה ואלרגיות. כעבור חודש וחצי בצבא נחשפתי בטעות לאחד המאכלים שאני אלרגית אליהם ואושפזתי. בשל כך הורידו לי פרופיל ל 21 והשתחררתי מהצבא. הייתי אז בדיוק באמצע קורס. סדרו לי את השחרור ומייד את המעבר להיות מתנדבת על מנת שאוכל להמשיך בקורס. (קורס של 3 חודשים) בימים אלה אני מסיימת כמעט שנתיים. יש קיצוצים רבים בחייל וביקשתי מהמפקד לא להמשיך לקבע אלה להשתחרר. אני מרגישה שמיציתי ולא מעוניינת להמשיך. יחד עם זאת המצב הרפואי שלי החמיר והתלות ברפואה הצבאית מאוד בעייתית. (לא אפשרו לי בתור מתנדבת לחזור לקבל סיוע רפואי בקופת חולים מכבי כפי שהיה בטרם הגיוס) המפקד שלי החליט לשחרר חייל אחר ואמר לי שעליי הוא לא יוותר. האם בתור מתנדבת יש לי אפשרות להשתחרר מהקבע? יש לקחת בחשבון שכשחתמתי לא הייתי מיועדת לשרות של מתנדבת אלה לשרות סדיר רגיל. האם יש דרך לסייע לי להשתחרר ולא להמשיך לקבע? האם סיוע של עורך דין יכול לסייע לי בנושא? אשמח לשמוע את חוות דעתכם. תודה
אורח
אורח15/08/2015 בשעה 07:11

אורחת שלום,

התשובה לשאלה זו מורכבת ותלויה במצבך הרפואי וסוג שירות הקבע שחתמת עליו. עקרונית – התחייבות על שירות קבע אינה פגה בשל מצב רפואי במידה וניתן להמשיך ולשרת מבחינה רפואית. גם התנדבותך לשירות לאחר ההרעה במצבך הרפואי אינה מועילה לך בנקודה זו. ייתכן וניתן לבחון טיעונים משפטיים נוספים לאחר בחינת המסמכים בעניינך.

אורח15/08/2015 בשעה 13:56

מה אתה ממליץ לי לעשות על מנת לא להמשיך לקבע?

אורח15/08/2015 בשעה 23:09

היי,

מאחר שכנראה ומצבך הרפואי מצריך אישור רפואי להשארתך בשירות. ייתכן וקיים כאן איזה פתח לטעון כנגד המשך השירות. יש לעיין במסמך יחד עם תיעוד מצבך הרפואי על מנת לבחון דרכי פעולה.

אורח15/08/2015 בשעה 23:10

היי,

מאחר שכנראה ומצבך הרפואי מצריך אישור רפואי להשארתך בשירות. ייתכן וקיים כאן איזה פתח לטעון כנגד המשך השירות. יש לעיין במסמך יחד עם תיעוד מצבך הרפואי על מנת לבחון דרכי פעולה.

השארת תגובה

0 thoughts on “האם אני חייבת להמשיך לקבע בתור מתנד

Leave a Message