בית  »     »   התלבטות

התלבטות

avi zohar | 23/06/2007 |
שלום, שמי אבי, עתודאי של מדעי המחשב שבקרוב נכנס לקבע. הסיפור שלי הוא כזה, ויש לי התלבטות. מיד עם תום הלימודים התגייסתי לחיל האויר ויצאתי לקורס קצינים שאותו עברתי בהצלחה. לאחר מכן שובצתי ביחידת התוכנה של חיל האוויר (ממד"ס לשעבר). לאחר כחודשיים של עבודה שהסתכמה לרוב ב"העתק-הדבק" הבנתי שאני רוצה לעבור גף. משלא נעניתי או קיבלתי התייחסות לבקשתי, לאחר זמן נוסף, החלתי מהלכים של שינוי שיבוץ. שינוי השיבוץ אושר רק לאחר כשנה מהגשת הבקשה. במהלך השנה הזו עשיתי שביתות איטלקיות, האטתי אחרים בעבודתם, בזבזתי זמן בעיקר לי ולסובבים אותי כל זאת על מנת שיתייחסו אלי ויעבירו אותי למקום שבו אוכל לתרום. בדיעבד, למעשה פסלתי את עצמי לתפקיד עתידי ביחידה הזו. לאחר שאושרה הבקשה עברתי לשרת ביחידה אחרת ללא שום זיקה לתפקיד (ח"א מכיר את חוסר הזיקה לתפקיד ביחידה החדשה). בתפקיד החדש (שאותו אני נמנע מלציין עקב סיווג) ניהלתי אנשים, השקעתי זמן ומאמץ, למדתי המון על תהליכים בצבא ועשיתי הכל על מנת לתת את כל מה שאני יכול. כיום, לאחר כשנה ביחידה אני מעוניין לשנות שיבוץ לתפקיד במקצוע. בכדי לא לעצבן אנשים בפורום, אני אוסיף ואגיד שהתפקיד שאליו הלכתי מיועד לשנה ולא לשנתיים. הזמן הרב של אי העסקה במקצוע גרם לי לראות עד כמה זה חסר לי. זוכרים את ממד"ס? המקום שבו עשיתי בעיות? אז היחידה הזו (שכיום יש לה שם אחר) לא מעוניינת בי בשום פנים ואופן (גם לאחר שיחה עם סא"ל ואל"ם לא היו מוכנים לשקול את חזרתי ליחידה). בנוסף, התפקידים היחידים שנפתחו עבורי לאיוש הם תפקידים שזקוקים לאיוש מידי ובשל כך נפתחו עבור כולם בלי קריטריונים. בבירור קצר, הבנתי שמדובר בתפקידים עם זיקה חלשה מאוד עד אפסית למקצוע. המפקד שלי תפס אותי לפני כיומיים ואמר לי שלפי ראייתו את המצב, אם אני לא אמצא תפקיד, אני אשאר שנה נוספת ביחידה. וזה דבר שלא יכול לקרות מכיוון שאין לי כוחות נפשיים לשנה נוספת. אני נמצא בפרשת דרכים, יש לי כמה אפשרויות: 1. להשתחרר. 2. לתפוס את אחת היחידות הפנויות בתפקיד סתמי ולהתבזבז עוד 3 שנים. בהנחה שכל העובדות שהצגתי עד עכשיו נכונות, עבורי, 2 לא בא בחשבון. לכן ארצה להשתחרר. יש לי כמה אפשרויות: 1. להישאר ביחידה הנוכחית שבה השקעתי וביצעתי את כל מטלותי ומעבר, ולבקש לעזוב, תוך כדי הבהרה שאני לא מסוגל להמשיך בתפקיד. 2. לסיים בטוב ביחידה שבה אני נמצא, לתפוס תפקיד ביחידה פנויה, ולאחר זמן מה להצהיר על רצוני להשתחרר תוך כדי הבהרה שאני מוכן לספוג כל מה שיבוא בדרך. כל זאת כשברקע אני ממלא טופס לקיצור שירות. מה דעתכם על המקרה שלי? מה עלי לעשות? האם יש לי קייס להשתחרר בעזרת מנט"ם? אני מרגיש אבוד בכל זה. תודה!
מתן גרוס- צוות המשרד23/06/2007 בשעה 14:41

אני לא אתיימר להחליט בשבילך, מפני שאני חושב שזו החלטה שעלייך לקבל עם עצמך ובני משפחתך.

בכל מקרה אם שאלתך היא בנוגע לשחרור מהתחייבות קשיחה שחתמת עליה לפני הגיוס – במידה ואתה אכן לא מועסק במקצוע אותו למדת תוכל לתבוע את שחרורך משירות הקבע ה-"כפוי" על ידי פנייה למפקדייך.
במידה ולא יסכימו, מומלץ פנות עם הנושא אל נקח"ל ואו קצין פניות ציבור.

avi zohar23/06/2007 בשעה 15:11

העובדה שאני זה שיזמתי את העברתי למקצוע שונה או והעובדה שעברו יותר מ-3 חודשים לא מונעות ממני לכבול ולצאת צודק?

תודה!

מתן גרוס- צוות המשרד23/06/2007 בשעה 15:44

אני לא רואה סיבה שהעובדה שאתה ביקשת לעבור מקצוע ועברו מאז 3 חודשים יכולה לפגוע בסיכויים לשחרורך (במידה ואתה אכן לא משרת כרגע במקצוע).
המפקדים ואגף כח האדם יכלו לסרב להעבירך במידה ורצו לשמור אותך בשירות הקבע במקצוע אותו למדת.

avi zohar23/06/2007 בשעה 17:58

במידה ואני אעבור כרגע, לאחר כשנה וקצת בתפקיד שמוכר כלא העסקה במקצוע, לתפקיד שכן נחשב להעסקה במקצוע, האם עדיין תהיה לי עילה לכבילה?

מתן גרוס- צוות המשרד23/06/2007 בשעה 18:38

אני לא מבין מדוע אם ברצונך להשתחרר משירות תרצה לעבור לתפקיד שכן במקצוע שלך.
בכל מקרה המלצתי היא קודם כל לפנות למפקדייך ולדרוש את השחרור בגלל שלא שירתת במקצוע הנלמד שלך, ורק במידה שלא תענה בחיוב לפנות לנקח"ל ואו קצינת פניות ציבור ואף לשקול פנייה לעו"ד פרטי.

zekan23/06/2007 בשעה 22:04

אתה לא יודע מה אתה רוצה.

המערכת תלעס אותך עוד שלוש שנים בקבע…

השארת תגובה

0 thoughts on “התלבטות

Leave a Message