בית  »     »   יצאת מהארץ לפני שסידרתי את האישורים

יצאת מהארץ לפני שסידרתי את האישורים

בני | 09/12/2006 |
היה לי כבר תאריך גיוס אבל מפני מס´ סיבות אישיות וע"פ יעוץ של אנשים מבינים היה עלי לעזוב את הארץ במהירות הדחופה! עוד באותו יום קניתי כרטיס ויצאתי מהארץ. רק אחרי חודש נזכרתי שיש לי תאריך גיוס ולא סידרתי את האישורים מהם. כרגע אין מצב שאני אתגיס! אני לייב לשקם את עצמי פה בחו"ל ובסיוע של המשפחה שגרה פה אולי עוד כמה שנים אני יחזור לארץ בנאדם.. זה פשוט צפוי שאםאני יהיה בארץ אני אסתבך בפלילים או שאני אחיה בדיכאונות וכו´. מה עושים? ניקח תאוריה שאני רוצה לבקר את האחים שלי, את אמא ואבא שלי בארץ לפסח. מהההה?? עוצרים אותי בכניסה ויותר אני לא חוזר לחיות את החיים הרגילים שהתחלתי? אני מפסיד את העבודה בחו"ל שרק קידמה ושיפרה אותי? (ובעצם את כל המשפחה ע"י ששלחתי להם כספים שעבדתי פה) או שנגיד לא יעצרו אותי אבל אצטרך לעבור מהלך ארוךךך של בירוקרטיה עד להשגת האישורים הנחוצים? שזה לפחות 4 חודשים ואז בטוח שאני מפסיד את העבודה פה?? מישהו חושב שהוא יכול לעזור לי?
מתן גרוס- צוות המשרד09/12/2006 בשעה 10:03

ברגע שלא התייצבת בתאריך הגיוס שלך הינך מוכרז כמשתמט גיוס.

לבקר בארץ לא תוכל כי כנראה תעצר בכניסה לארץ עד למשפט, אלא אם כן יהיה מדובר באירוע משפחתי עליו תקבל אישור חד פעמי לכניסה לארץ מצה"ל (חתונה, לוויה וכו´).

בכל מקרה מומלץ לשכור עזרה משפטית לכל ההתנהלות מול רשויות הצבא, גם במידה ותהיה מעוניין לבקר.

בני09/12/2006 בשעה 10:17

ואם נגיד שאקבל אישור להגיע לארץ.
האישור יעזור לי רק בכניסה (שלא אעצר) ואוכל לצאת בתום הזמן של האישור?
או שאצטרך להישאר בארץ עד לתום ההליכים?

מתן גרוס- צוות המשרד09/12/2006 בשעה 10:21

אישור כזה יינתן במקרים יוצאי דופן, כדוגמת אירוע משפחתי מקרבה ראשונה (חתונה, לוויה וכו´) ויינתן לתקופה קצובה שבסופה , כעקרון, יתאפשר לך לעזוב את הארץ.

השארת תגובה

0 thoughts on “יצאת מהארץ לפני שסידרתי את האישורים

Leave a Message