בית  »     »   מידע בנושא צו ראשון!!!!

מידע בנושא צו ראשון!!!!

א | 04/12/2007 |
שלום לקוראים, שמי א´ ואני בן 17 וקצת. לאחרונה הובחנתי כסובל מחרדות וקיבלתי הפניה דחופה לפסיכיאטר. בתאריך 9/10/07 היתי אמור להיתיצב לצו ראשון בלשכת גיוס ואכן כך, התיצבתי. אותו יום היתי בחרדה נוראית. לא יכולתי לצאת מהבית בגלל תגובות פיזיולוגיות שנגרמות בעקבות החרדות אבל בכל זאת עם לחץ מאמא, הלכתי ללשכה, אני והיא. הגענו לשם, כמובן שלאמי לא נתנו להכנס, אז נכנסתי לבד. לא ידעתי מה עושים לאן הולכים אבל איכשהו התכוננתי לי שם. אני אספר בקיצור מה שהלך שם כי הסיפור הוא ארוך מאוד. הגעתי ללשכה בסביבות תשע וחצי משם יצאתי בסביבות השעה חמש כל עמדה שלא היתי, אם זה באימות נתונים, אם זה בבדיקות שתן, אם זה בבדיקות עיניים וכל דבר אחר, אחרי שחיכתי בתור כשעה וחצי שעתיים התבקשתי לעבור את אותה תחנה/בדיקה עוד פעם בגלל שקרתה טעות ומישהו איבד את הבדיקה או שהבדיקה לא יצאה טוב. אחרי שהרופא בדק אותי וכמובן שהודעתי לו (ולשאר החיליים שם למרות שלהם לא היה אכפת) שאני סובל מחרדות ואני חייב עזרה דחוף, ואחרי שהוא בדק לי שלוש פעמים לחץ דם כי זה יצא גבוה מדי הוא הפנה אותי לקב"ן.מפה מסכת של יסורים, עינויים וטרטורים עוברים עלי. החייל שהיה אצלי בבדיקות אצל הרופא העביר אותי במשך כשלוש שעות בכל הלשכה בעוד אני חוזר ומפציר בו ובחילים מסביב שאני הולך להתמוטט. מסביב אני שומע את שאר החילים צוחקים במקום לעשות את עבודתם ומאחת החילות שמעתי "כמה קופים היו פה וכולם מסריחים". אותו חייל לא אמר לי לאן הוא לוקח אותי אבל שמעתי אותו (והבנתי זאת בגלל שהרופא שטיפל בי הפנה אותי לקב"ן) שהוא אומר שאין קבני"ם עכשיו ושהתיק הרפואי שלי נאבד. זאת לאחר שכל בדיקה עשיתי פעמים. בסוף הסכימו לשחרר אותי והשתחררתי באישור. למחרת קיבלתי צו באיחור לאותו תאריך האמור למעלה והתקשרתי לוודא דברים ואמרו לי שברחתי. אתמול בתאריך 3/12/07 , לאחר הרבה טעויות חוזרות ונשנות של הלשכת והתכתבויות כוזבות שלי איתם ואישורים שאני ממתין לקבלת טיפול במשרד הבריאות שנשלחו אליהם ע"י, הודיעו לי אתמול שאין שום בדיקה שלי ושבתאריך 9/10 בכלל לא התיצבתי ושהכל אני בודה מליבי למרות שיש לי הוכחות שכן היתי וכן התיצבתי. כעת אני לא מסוגל להגיע ללשכה, אני לא יושן בלילות, אני לא מתרכז בלימודים, אני כל היום סגור בבית אבל את הצבא זה לא מעניין אתה חייב להגיע וחייב לעשות מה שאומרים לך! אני חושש שבפעם הבאה שאני אגיע ללשכה, לסיפור הזה יהיה סוף גרוע יותר. אנה תעזרו לי ותגידו לי מה אני יכול לעשות במקרה כזה כי אני חייב עזרה מידית! תודה לכולם מא´.
מתן גרוס- צוות המשרד05/12/2007 בשעה 15:12

מומלץ לנסח מכתב בנוגע לכל בעיותייך הנפשיות, לצרף את חוות הדעת של הפסיכאטר שלך ולשלוח בפקס ללשכת הגיוס.
לאחר מכן כנראה תזומן לשיחה עם קב"ין שחליט אם ואיך להמשיך את הטיפול בך.

א06/12/2007 בשעה 12:13

הבעיה היא שרק קיבלתי הפניה ורק עכשיו התחלתי טיפול פסיכולוגי שבמהלכו יוחלט לגבי הפסיכיאטר (כלומר זה בא לתת מין רקע כלשהו לפסיכיאטר). עכשיו שלחתי לצבא מכתב ממשרד הבריאות שאני ממתין לקבלת טיפול ולפרטים שיתקשרו לשם. הצבא התקשר למשרד הבריאות ודיבר איתם עלי והסבירו לצבא שעדין אין עלי חומר וכשיהיה אז הם יעדכנו אותם. הצבא אמר שבסדר שיש להם זמן. אבל כרגע, ממש כל שבוע אני מקבל צו התיצבות וכל מה שאני מסביר ללשכה לא עוזר הם לא מבינים. ושלחתי להם פקס גם שמסביר את הבעיה שלי. הם אומרים לי שאני חייב להיתיצב ולעשות את כל הבדיקות שכבר עשיתי (הם אומרים שלא עשיתי ושלא הגעתי מעולם כי הם איבדו את התיק הרפואי שלי).
מה אני עושה במצב כזה?

נ.ב
אחרי כמה צויום שולחים צו מעצר ואיזה מבינהם הוא הצו מעצר האדום או השחור?

תודה מא´

מתן גרוס- צוות המשרד06/12/2007 בשעה 13:14

תשמע כעקרון כל עוד לא הגיע תאריך הגיוס הרשמי שלך כל ההועדות האלה בנוגע ל-"צו מעצר" וכדומה בן די באוויר ולא ייגרמו באמת למעצרך.
אם רק התחלת את הטיפול אין לך באמת מה לצפות שצה"ל יוכל לעשות בנידון, ואתה אכן מחוייב להגיע לצווים שיישלחו אלייך, גם אם נעשתה טעות במערכת.
אני ממליץ לך לפנות שוב בפקס ולצרף את חוו"ד של המטפל שלך ולקוות לטוב.
אם יש לך את האמצעים והרצון אולי כדאי לפנות דרך עו"ד פרטי שיגרום להם אולי לשקול את הבקשות שלך ביתר כובד ראש.

השארת תגובה

0 thoughts on “מידע בנושא צו ראשון!!!!

Leave a Message