בית  »     »   מעבר יחידה במילואים וטיסה לחול

מעבר יחידה במילואים וטיסה לחול

גדעון | 14/04/2005 |
שאלה ראשונה: האם ישנה דרך שבה אני יכול לערער, או לחייב את יחידתי לגרוע אותי ממנה כך שאעבור ליחידת מילואים אחרת? שאלה שניה: יומיים לאחר שהתקבל זימון למילואים קניתי כרטיס טיסה, ואני מעוניין להשתמש בו, האם החזקה של כרטיס משחררת אותי מהמילואים? האם היחידה יכולה למנוע ממני לצאת לחו"ל? בנידון ברצוני להדגיש את העובדה שזימון המילואים ניתן הרבה חודשים מראש ונראה לי מוזר שכבר בתחילת השנה תקבע לי יחידת המילואים שלא אוכל לצאת לחו"ל בקיץ. תודה על התשובה גדעון
עו"ד זאב פישר14/04/2005 בשעה 20:07

גדעון שלום,

לשאלתך הראשונה – לא. הצבא מחליט איפה תעשה מילואים.

לשאלתך השנייה – נהפוך הוא. אם היה לך כרטיס טיסה _לפני_ שזומנת למילואים, רוב הסיכויים שהזימון יבוטל. אם זומנת למילואים לפני כן, היית צריך להימנע מלהזמין טיסה לאותו מועד.

בברכה,
עו"ד זאב פישר

גדעון14/04/2005 בשעה 22:26

זאב תודה על התשובה,
אני מעונין להמשיך לעשות מילואים, אולם מתקשה מאוד לעמוד בתנאים שיחידתי מציבה לי, בעיקר עקב דברים שקשורים לפרנסה, וכן עקב דברים שקשורים לבעיות בריאותיות שלא מקבלות מענה בשירות המילואים. יחידתי נוקטת גם סחבת בכל הקשור לטיפול בבקשות לוועדות רפואיות ועוד. את וועדת ולת"ם אני מנצל ככל האפשר, והיא מסייעת אך לא מספיק, האם ניתן על סמך סיבות משקיות לבקש שיעזבו אותי לשנה הקרובה? האם ייעוץ ויצוג משפטי יכול לעזור לי בענין הזה?
תודה
גדעון

עו"ד זאב פישר16/04/2005 בשעה 20:54

גדעון שלום,

ברמה הפורמלית – לא יניחו לך לסיבות משקיות.

לשאלת הייצוג – ייצוג משפטי עוזר כמעט תמיד בהליכים מול רשויות בירוקרטיות, דוגמת הצבא.

למרבה הצער, למכתבים מנומקים ולשיחות טלפון המגיעות מעורך דין המכיר את המערכת מתייחסים אחרת לגמרי. עם זאת, אף פעם אין ערובות לשום דבר.

בברכה
עו"ד זאב פישר

השארת תגובה

0 thoughts on “מעבר יחידה במילואים וטיסה לחול

Leave a Message