בית  »     »   נפקדות לו"ז וסמכות שיפוט

נפקדות לו"ז וסמכות שיפוט

חייל מתוסכל | 23/09/2008 |

שלום, אני משרת בקרייה, אתמול בצהריים יצאתי להפסקת צהריים בעזריאלי ולא שמתי לב לזמן וחזרתי באיחור של שעה למשרד שבבסיס, המפקד שלי נתן לי תלונה על נפקדות לו"ז של שעה ולאחר מכן נערך לי משפט על ידי קצין בדרגת רב-סרן, בזמן המשפט אמרתי שרק לא שמתי לב לשעה ובלי מחשבה הוספתי שאני לא מרוצה מהתפקיד וכבר הרבה זמן מנסה לעבור ממנו, הקצין שפט אותי לשבעה ימי ריתוק בבסיס. הקצין ששפט אותי לא נתן לי עותק של הטופס תלונה וטופס שפיטה, ורק לאחר שפניתי למפקדיי והתעקשתי רבות הם הסכימו לתת לי את הטפסים, בטפסים ראיתי שהקצין השופט הניח שהייתי נפקד לו"ז על מנת לשנות תפקיד ורשם ש"לקחתי את החוק לידיים" למרות שהצהרתי בבירור שבסך הכל לא שמתי לב לזמן והבעתי חרטה על העבירה שביצעתי.
רציתי לשאול האם זה תקין שלא ניתן לי עותק תלונה בתהחלה? אני אוסיף שלא ידעתי ולא יידעו אותי שבזכותי לקבל עותק של הטפסים עד שחייל אחד אמר לי זאת.
בנוסף אני רוצה לשאול האם זאת בסמכותו של רב-סרן לתת שבעה ימי ריתוק על עבירה של נפקדות לו"ז של שעה אחת בלבד? ואם לא, איך אני יכול לבטל או להמיר את העונש הזה.
תודה מראש, חייל מתוסכל.

מתן גרוס- צוות המשרד23/09/2008 בשעה 23:23

לא רואה כאן כל חריגה מהסמכות של קצין השיפוט שמוסמך להטיל אף ריתוק של עד 35 ימים בגין עבירה כזו.
כמו כן העובדה שלא ניתן לך עותק מהתלונה ואו שקצין השיפוט החליט לרשום סיבות מסויימות לדעתו לנפקדות לא מבטלת או משנה את סעיף האישום או התלונה עצמה.

השארת תגובה

0 thoughts on “נפקדות לו"ז וסמכות שיפוט

Leave a Message


נושאים מומלצים