בית  »     »   סירוב פקודה

סירוב פקודה

נמני | 23/04/2009 |
האם ניתן להעמיד חייל למשפט על סירוב פקודה למרות שהמפקד אינו פקד עליו? (כלומר דרש, אך לא פקד) או שמדובר באי מילוי הוראה? אם כן, מה ניתן לעשות אם אכן מעמידים למשפט על סירוב פקודה ומוצאים את הנאשם אשם? למי עלי לפנות? בנוסף, מה ההבדל בין אי מילוי הוראה לסירוב פקודה בכל הקשור לחומרת הענישה? תודה רבה!
נמני23/04/2009 בשעה 07:47
מתן גרוס- צוות הצשרד25/04/2009 בשעה 15:59

אין כעקרון כל הבדל בין אי קיום של פקודה או הוראה.
אין כל חובה למפקד להגיד "אני פוקד עלייך" אלא בעצם הדרישה והסירוב לבצעה ניתן להעמיד חייל לדין לפי סעיף 121 לחש"צ.

השארת תגובה

0 thoughts on “סירוב פקודה

Leave a Message