בית  »     »   סמכות פסיכיאטר צבאי מול פסיכיאטר אז

סמכות פסיכיאטר צבאי מול פסיכיאטר אז

אמא מודאגת | 09/11/2009 |
לעורכי דין ולחברי פורום שלום! אני קצת מבולבלת וכואבת ואולי תוכלו לייעץ לי. בימים אלו בני שמשרת בקבע ,מטופל ע"י פסיכיאטר אזרחי (ששימש שנים רבות כפסיכיאטר צבאי, והוא דמות מאוד מוסמכת וידועה בעולם הפסיכיאריה) שקבע שיש לו בעיה מסוימת וקשה והוא תחת טיפול תרופתי, במקביל הקב"ן הפנה אות ואל פסיכיאטר צבאי (חיילי) שעיין בסיכומים 5 דקות שאל האם הוא "כבר ניסה להתאבד" כשבני ענה בשלילה הוא הוציא לו עוד כמה כדורים ואמר שהוא כשיר ושלח אותו ליחידה, לא מדובר ביחידה קרבית אלא יחידה עורפית. הפער בין הפסיכיאטר בהצבאי והאזרחי הוא עצום, ואני שוקלת אולי להפנות אותו לעוד פסיכיאטר שלישי כדי ללבן את העניין. בינתיים הוא מחכה לעוד תור אצל הקב"ן. במידה ושוב ימצא ע"י רופא שלישי (או שאולי אין צורך בכך) שבני במצב קשה , באיזה ערוצים מידיים (ומשפטיים) אני יכולה לפעול נגד המערכת הצבאית? חשוב לציין שבני היה חייל מצטיין ומוקד ידע, עד שפגש בקושי העצום הזה בחייו , ומייד החלו המפקדים הבכירים להתנכל אליו. בינתיים אני פוחדת לשלומו ולגורלו, אנא עזרו לי.
מתן גרוס- צוות המשרד09/11/2009 בשעה 16:31

צר לי, אך לא ניתן לכפות על גורמי הצבא חוות דעת של רופא מומחה חיצוני, ורק לפסיכיאטר צבאי סמכות להמליץ על שחרור או שינוי בתנאי השירות.

אנונימי19/12/2011 בשעה 23:55

גם לי זה קורה לפי דעתי את צריכה לעודד אותו ולהיות איתו לנסות לדבר איתו ולהקשיב לנסות כמה שיותר להתקרב אליו כי גם אני בצבא ואני מרגיש שאפחד לא מקשיב ורק עוד יותר מחמירים תמצב אני מרגיש שאני צריך אוזן קשבת ובטח גם הוא מרגיש ככה תנסי לדבר איתו ולעודד אותי ותגידי לו שיבקש לתת מהצבא אם הוא ישאר זה רק יחמיר תמצב ואחרי שהוא יצא לפי דעתי תשקלי לתבוע את הצבא שגרם לבן שלך להגיע למצב כזה זה מסתכל שאפחד לא מקשיב לך אז תהיי האוזן הקשבת שלו שלא יקרה לך משהו בסוף…

אולה03/01/2012 בשעה 02:08

האם חוות דעת מפסיכיאטר אזרחי משפיעה ביכלל על משהו?

אורח04/01/2012 בשעה 15:15

חוות דעת מפסיכיאטר אזרחי נלקחת בחשבון בבדיקה אצל הפסיכיאטר הצבאי.

השארת תגובה

0 thoughts on “סמכות פסיכיאטר צבאי מול פסיכיאטר אז

Leave a Message