בית  »     »   עזרה דחופה לנפגעת קשות מהמערכת

עזרה דחופה לנפגעת קשות מהמערכת

מור | 13/09/2008 |
היי, אני אספר לכם את הסיפור הארוך שלי. אני כבר שנה בצבא, סובלת מבעיות מעיים חמורות, עם חשד לאחת מ-3 מחלות כרוניות. בצבא התחלתי בבדיקות, ולפני כחודשיים סיפחו אותי לרהמ 2 ולפני כמה ימים הורידו לי פרופיל ל-45, בו טענו כי אני חייבת לשרת קרוב בבית ואסור לתרתר אותי ולהביא אותי לנסיעות ארוכות. (בעבר שירתתי בתפקיד תומכת לחימה בבסיס סגור ורחוק).ואני לא מסוגלת לתפקד כרגיל. אתמול הגעתי ליחידה שלי, נפגשתי עם קצינת שלישות שצעקה עליי, השפילה אותי, לא הייתה מוכנה להקשיב לי ואף טרקה לי פעמיים את הדלת בזמן שהתייפחתי ללא הפסקה אל מול עיניה, וקבעה כי עליי לנסוע למקום רחוק ושם יספחו אותי מחדש לבסיס רחוק, למרות החלטות מרופא צבאי שקבע כי חל עליי איסור לנסוע רחוק. כעת, אני מרוסקת, שבורה לרסיסים, לא יכולה לשמוע על צבא, והכי כואב, צריכה להתמודד עם מחלה שמשנה לי את אורך החיים ואת התפקוד היומיומי, לצד השפלות, עודמת נפש ורשלנות מטעם קצינים בצהל. אני רוצה לעוף מהצבא ולא אכפת לי בין אם זה פרופיל נפשי ובין אם זה רפואי, הצבא לא ראוי שאני אשרת בו. אגב, כשהתגייסתי לצבא הייתי מלאת גאווה לקחת חלק נכבד במערכת, והיום אני על סף ההתמוטטות. איך אני יכולה לגשת לקבן באופן מיידי? בלי לנסוע ליחידה ולקבל הפנייה? האם אני יכולה יותר מזה לראות פסיכיאטר בבית חולים? או משהו דרך ביקור רופא? ההורים שלי רותחים מזעם וכולם על הרגליים. האם קבן יכול לפי הסיפור שלי לשחרר אותי אף על בריאותי? כי למעשה בעקבות הבריאות שלי נעשה העוגמת נפש.. למרות שכבר לא אכפת לי, אני רוצה לעוף כמה שיותר מהר לפני שיקרה משהו שהצבא יתחרט עליו. תודה לכם.
מתן גרוס- צוות המשרד13/09/2008 בשעה 13:11

קב"ן יכול להפנות אותך לפסיכיאטר צבאי שיכול להמליץ על שחרורך בגין פרופיל 21 נפשי בלבד.
בכל מקרה בתעודת השחרור יצויין "שחרור בגין סיבות רפואיות", אך לגורמים מסויימים תהיה גישה לעובדה שמדובר בפרופיל נפשי.
קשה לי לראות אפשרות שתפגשי קב"ן ללא הגעה ליחידה החדשה.
תוכלי לנסות ללכת לביקורופא או מרפאה צבאית איזורית אך הסיכוי שתפגשי בקב"ן שיחליט לשחרר אותך ללא מספר מפגשים הוא מאוד קטן.

מור13/09/2008 בשעה 13:40

אין שום אפשרות להגיע לקבן דרך הל"ן? או להגיע לפסיכיאטר צבאי מבלי קב"ן? אולי דרך בית חולים? אני ממוטטת! ועוד יום אחד בתור חיילת אני מתרסקת ולא יודעת מה עלול לקרות…

מתן גרוס- צוות המשרד13/09/2008 בשעה 14:01

אני רואה אפשרות להגיע לפסיכיאטר צבאי ככה סתם, ודרך בית חולים זה עלול להסתיים בתשלום גבוה מכיסך וללא תוצאה.
אולי כדאי שתפני לקצין העיר לתמיכה – 03-5694438

מור13/09/2008 בשעה 14:12

הרופא יחידה לא יכול להפנות אותי לפסיכיאטר במיידי? גם שישנו חשש לפגיעה עצמית של החייל?

מתן גרוס- צוות המשרד13/09/2008 בשעה 17:09

השארת תגובה

0 thoughts on “עזרה דחופה לנפגעת קשות מהמערכת

Leave a Message