בית  »     »   פגיעה עצמית?

פגיעה עצמית?

פלוני | 14/09/2011 |
אני חייל המשרת בצפון הארץ, האם ע"י פגיעה בעצמי ניתן להעמיד אותי למשפט? חייבים הוכחות שאני גרמתי לזה? ניתן להרשיע על סמך עדות של מישהו אחר גם אם אני אומר שלא עשיתי?
צוות המשרד16/09/2011 בשעה 06:57

סעיף 100 לחוק השיפוט הצבאי קובע שחייל שהטיל מום בגופו מתוך כוונה לפסול עצמו משירות צבאי או מתפקיד ספציפי דינו עד 10 שנות מאסר.אומנם לא ידוע לנו על חיילים שקיבלו 10 שנות מאסר אולם זו עבירה חמורה מסוג פשע והצבא מתייחס אליה בהתאם ובהחלט ישנם חיילים אשר "סופגים" כתבי אישום ואף נענשים בעונשי מאסר בגלל מעשים שכאלה. במידה ולא הבנת עד כה – כן, ניתן להעמיד אותך למשפט. כמובן שבמסגרת ההליך יצטרכו להוכיח שאתה גרמת למום/פגם או שאיפשרת למישהו אחר לעשות את זה. כמו כל עבירה במשפט הפלילי ניתן להרשיעך על סמך עדות אדם אחר ובלבד שבית הדין יקבע שהיא מהימנה.

השארת תגובה

0 thoughts on “פגיעה עצמית?

Leave a Message