בית  »     »   פטור מטעמי בריאות

פטור מטעמי בריאות

No Logo | 28/03/2005 |
שלום רב, בידי מספר שאלות עקרוניות ואלו הן: 1. האם רופא ראשי בלשכת הגיוס מוסמך עפ"י חוק לפטור משירות או שיש חיוב להעמיד את המלש"ב בפני וועדה רפואית חיצונית משל צה"ל? (ועדת שחרורים מיוחדת) 2. האם תעודת שחרור (פטור משירות) הוא מסמך שיש לו תוקף משפטי? השאלות נובעות בשל קריאה של מאמר מאת עו"ד ריטרסקי ב - YNET אשר הוא אומר שאם : נותן הבטחה היה בעל סמכות, הייתה לו כוונה להקנות לה תוקף משפטי, הוא בעל יכולת למלא אחריה ואין צידוק חוקי לשנות או לבטל את ההחלטה הנ"ל חייב לקיימה. במקרה שלי, המליץ רופא ראשי במסמך חתום לשחרר אותי מחובת הגיוס מטעמי בריאות גופניים בסעיף 21, הוועדה המיוחדת אליה נשלחתי קבעה כי וועדה רפואית רגילה של צה"ל תחליט בענייני. חייל טירון העביר בטעות את התיק לרופא אחר (חצוף ובוטא) אשר שלל מכל וכל אפשרות לפטור. לאחר שסגר את התיק לא הייתה לרופא הראשי אפשרות להתערב. האם אני יכול לדרוש עם המסמכים האמורים את אשר הובטח לי. (אחד התנאים הם לחיוב הרשות לקיים את ההבטחה היא הכוונה - אצלי כאמור היא מוצהרת על דף רשמי חתום). תודה מראש, נ.ב. - ברצוני לברך על עבודת הקודש שאתה עושה במסגרת האתר, כאשר אתה מגן על זכויותיהם של החיילים אשר צה"ל מאיים לדרוס ברגל קשה. עלה והצלח ?!
No Logo28/03/2005 בשעה 18:23
עו"ד זאב פישר28/03/2005 בשעה 21:45

No Logo שלום,

ראשית, תודות על המחמאות.

וועדה רפואית איננה חותמת גומי (אף על פי שבמרבית המקרים, היא משמשת ככזו).

המאמר אשר קראת מתייחס להבטחה מנהלית. במקרה זה, הגורם אשר המליץ על פרופיל 21 לא היה הגורם המוסמך להבטיח. כמו כן, הוא לא הבטיח, לא התכוון להבטיח, ולא התכוון לתת להבטחה תוקף משפטי מחייב.

הוא התכוון בסך הכל להמליץ, והמלצתו לא התקבלה.

צר לי. אין לך קייס.

בברכה,
עו"ד זאב פישר

מועמד16/11/2012 בשעה 22:49

שלום , מועמד ששוחרר מהצבא מטעמי בריאות שזה נפשי יכול ללמוד רפואה במדינה ?! או שזה מונע ממנו לעשות זאת ?

אורח23/01/2018 בשעה 02:25

ןאאם פטור מזיק לעבודות בחיים

אורח25/01/2018 בשעה 11:37

תלוי בסוג הפטור ותלוי בסוג העבודה..

השארת תגובה

0 thoughts on “פטור מטעמי בריאות

Leave a Message