בית  »     »   פטור משירות צבאי חובה למתנדב (חייל בודד)

פטור משירות צבאי חובה למתנדב (חייל בודד)

אנונימי | 22/05/2021 |

שלום רב , 

לטובת ההבנה של שאלה אני אספר תהליך שעברתי .

אני עולה חדש בן26( הוכר כחייל בודד) .מרגע שעליתי לארץ נלחמתי על הגיוס. אחר שני פטורים בגלל הגיל אבדה את התקווה ואני עזבתי להגיש בקשות התנדבות  בצהל . 

אחר מספר חודשים מצאתי צו ראשון ( הוא היה פג תוקף). מייד חייגתי למיתב , משם נמסר "שזה לא יכול להיות כי יש לי פטור משירות. " לטובת בירור בנושא הוחלט לנסוע ולבבר כל הפרטים בלשכת גיוס .כשהגעתי לשם ואחר כמה בדיקות  הם אמרו שאני חייב לעבור כמה מבדקים פנימיים – זה חלק מהתהליך וזה לו משפיע על שום דבר.כמובן לא הייתי מוכן ולא היה לי שום מסמך כגון דיפלומה ( אני בוגר תואר ראשון). 

במספר חודשים עוד נוצר איתי קשר והוזמנתי לראיון אישי.בראיון ציינתי שיש לי תואר ואני מעוניין טיולים על קריירה צבאית , ולאחר הסבר על שירות ( שבשביל קריירה אני חייב לכתוב על השירות חובה מלא- וכמובן אני מייד חתמתי ).

לאחר חודשיים קיבלתי הודעה על תאריך התייצבות.מתאריך הבנתי ששולכים אותי לקורס עברית של עולים חדשים. 

כשהגעתי למחווה אלון (בסיס עולים) הם גילו שיש לי תואר ( עדיין לו הופיע במערכת למרות שבראיון אישי הבאתי את הדיפלומה ואישור ממשרד החינוך) הייתי מוזמן לראיון בוגי תואר ומשם קיבלתי שיבוץ לאחד מיחידות ג'וב . 

אחר סיום קורס עברית קיבלתי צו צבא איפה בשורה תפקיד היה רשום "מנהל לכ"א טכנולוגי אקדמי מקצוע צבאי זמני". ביום ראשון של הקליתה הם שינו תפקיד" לעובד כללי"( אף אחד לא אמר לי את זה, רק אחר חודשיים כשה קיבלתי גישה למערכת גיליתי הדבר הזה) . כל החודשים שלישות חיפשה מקום איפה אני אוכל לעבוד ונמסר אחר השאלות שלי למה בוגר תואר קיבל תפקיד של עובד רסר נמסר לי שאני נמצא בתקופת ניסיון.

עבר כבר יותר משנה של שרות שלי וחוץ " תמתין בסבלנות" אני לא שומע כלום. 

שאלה: כיצד אני יכול להחזיר את פטור או קצר"ש בעקבות שאני  לא תורם למדינה מדינה באופן הנותן ובעקבות שיש לי משפחה בחול שמתגוררת באזור מלחמה והם זקוקים לתמיכה כי המצב שם כל הזמן מחמיר ו200 ש"ח בחודש  מהמשכורת צבאית זה הכול , מה שאני יכול לעזור ?

 

 

השארת תגובה

Leave a Message


נושאים מומלצים