בית  »     »   פסיכיאטרית אזרחית

פסיכיאטרית אזרחית

אורית | 30/03/2008 |
אני עריקה,אני מרגישה שאני במצב נפשי ממש רע ורוצה לצאת על סעיף 21.המצב שאני נמצאת בו באמת כבר מפחיד אותי!!!! רציתי לדעת אם אני אלך לפסיכאטרית אזרחית ואדבר איתה האם זה יכול לעזור לי? אם היא רושמת לי למשל המלצה ליציאה כמה זמן זה לוקח?מי עוד צריך לאשר לי את זה? יכול להיות שאני לא יצטרך לבצע את העונש בכלא למשל?
מתן גרוס- צוות המשרד30/03/2008 בשעה 13:25

כעקרון כל עוד את עריקה את לא יכולה לפגוש קב"ן צבאי, אלא אם כן קיבלת אישור מיוחד ממדור פסיכיאטריה בתל השומר בעקבות מצב פסיכיאטרי חמור. במקרה כזה הם יפגישו אותך עם הפסיכיאטר הצבאי שלהם.
מקרה כזה יבוא רק בעקבות מצב נפשי חמור אצלך והבנה והסכמה שלהם על כך. בדרך כלל לשם כך יש צורך בהבאת חוודת דעת של פסיכיאטר אזרחי לגבי כשירותך לשירות.
במידה ויראו לנכון להפגישך עם פסיכיאטר צבאי והוא יראה לנכון להוריד את הפרופיל ל-21 בעקבותצ סיבות נפשיות את עדיין תצטרכי כעקרון לעמוד לדין על העריקות, אך ככל הנראה יובטח לך משפט בהליך דין משמעתי – הליך מול קצין שיפוט בו אין רישום פלילי והעונש המירבי הוא לרוב עד 28 ימי מחבוש (כלא) – לעומת משפט בבית דין צבאי במידה ולא יותאם לך הפרופיל – בהליך זה יש לרוב רישום פלילי והעונש יכול להגיע עד מספר חודשי מאסר ויותר.
בדרך כלל בהליך הדין המשמעתי במתקן הכליאה כשחייל מגיע כבר עם פרופיל 21 מותאם נוטים להתחשב בעונש ולעתים קרובות לשחרר חייל לאחר יום-יומיים.

השארת תגובה

0 thoughts on “פסיכיאטרית אזרחית

Leave a Message