בית  »     »   קריאה למילואים

קריאה למילואים

שלומי החובש | 25/12/2007 |
בשירותי בצה´´ל שירתי כחובש קרבי ביחידת המעברים של משטרה צבאית, השתחררתי לפני כ5 חודשים וכבר מטרידים אותי עם צוי מילואים למינהם (אם זה אימונים וכ´ו...) בגלל היותי חובש (מקצוע דרוש מאוד לצה´´ל במיוחד במילואים) שיבצו אותי לתאג´´ד שיריון, אני לא רוצה לעשות מילואים! רק השתחררתי, אני מתחיל לבנות את עתידי, אם זה לימודים שכבר נרשמתי אליהם, פסיכומטרי עבודה וכסף שחסר לי כדי להתקיים.. רציתי לדעת מה אומר החוק לגבי סרבני מילואים, נתתי את שלושת השנים שלי למדינה אך אני חייב להתחיל להתמקד בעתידי הכלכלי בדחיפות. 1. במצב בו אני סרבן מילואים מה החוק לגבי? מה ההשלכות? (זמן ישיבה בכלא/ השפעה על האזרחות/נגררות שפיטה) 2. במצב בו אני מסרב לעשות מילואים בכלל! (מתי יבוא לעצור אותי?) 3. האם בעקבות כך שאני סרבן מילואים יכולה המערכת הצבאית להשפיעה על האזרחות? ואם כן איך? 4. אם ברצוני לפסול את המקצוע אותו עשיתי בצבא (חובש) מי הגורמים האמורים לטפל בי? *בתודה מראש, עבודתכם קודש היא!!
מתן גרוס- צוות המשרד25/12/2007 בשעה 13:31

המונח "סרבן" מילואים הוא קצת בעייתי. מה שיקרה כנראה במקרה שלך הוא שמתישהו יישלח אליו צו לשירות מילואים.
במידה ולא תגיע לאותו צו תוכרז בהתחלה כנפקד ולאחר מכן כעריק מילואים. כל עוד לא תתייצב או תעצר אתה בעצם גורר את העבירה ומחמיר אותה.
במידה ותעצרתתייצב לאחר יותר משנה של העדרות ישנו סיכוי שתעמוד לדין בפני בית דין צבאי. במידה ותורשע ככל הנראה יתווסף לך רישום פליל (מלבד עונש המאסר שינוע כנראה בין 14-28 ימים) שעלול כמובן להשפיע על החיים האזרחיים (קבלה לעבודות שונות, אפיקי לימוד גבוה מסויימים וכדומה).
לגבי פסילת מקצוע – אתה צריך לפנות לקצינת הקישור שלך (כמובן שללא סיבה מהותית כמו שינוי במצב הרפואי או הנפשי כנראה שלא יפסלו לך אותו).

השארת תגובה

0 thoughts on “קריאה למילואים

Leave a Message