בית  »     »   רישום פלילי ואזרחות אירופאית

רישום פלילי ואזרחות אירופאית

גל | 08/10/2014 |
אהלן. אפרט את המצב בו אני נמצא כרגע: במהלך שירותי הצבאי, עקב חוסר ההקשבה והתחשבות של הצבא, נאלצתי לערוק מהשירות לתקופה של כחודשיים וחצי. נפשטתי בבית דין צבאי ורציתי מאסר של 18 יום, ע"פ מיטב הבנתי אני "זכיתי" ברישום פלילי מופחת. קצת התעניינתי וראיתי שמספר הגורמים שנחפשים לרישום הם קטנים. השאלה שלי היא כזו, אני כרגע בתהליכי קבלת אזרחות אירופאית (רומנית אם זה משנה), האם הרישום הפלילי הזה עלול להוות לי מכשול בתהליך? נדמה לי שאני אצטרך להביא לקונסוליה הרומנית תעודת יושר, האם הם ישר יפסלו אותי על הסף אם הם יראו את הרישום בגין "היעדר מן השירות שלא ברשות" או שמתקיימת וועדה שבוחנת את המצב או משהו בסגנון? תודה רבה.
אורח13/10/2014 בשעה 15:58

גל שלום,

מניסיוננו הרב במקרים שכאלה, הדבר אכן עלול להוות בעיה. לא ניתן לומר בוודאות שהדבר פוסל אוטומטית מן האפשרות לקבל אזרחות זרה, ובמרבית המקרים נערך בירור מול מגיש הבקשה לאזרחות ביחס לרישום הקיים.

משרדנו נדרש לא אחת להכין חוות דעת משפטיות לקונסוליות זרות ביחס לרישומים כאלה ואחרים (פליליים ממש כמו במקרה שלך ואפילו רישומים משמעתיים). סביר להניח כי הדבר לא יחמוק מעיניהם ותתבקש לתת הבהרה לכך באמצעות חוות דעת משפטית ממומחה בדין הצבאי.

* למידע נוסף, בירורים ו/או קבלת מענה טלפוני מעורך דין המתמחה בדין הצבאי, הנכם מוזמנים ליצור קשר עם משרדנו בטלפון: 03-5288580 או 03-5288570

גל30/10/2014 בשעה 16:30

עיינתי בחוק המרשם הפלילי ותקנת השבים וביררתי עם כמה עורכי דין, הרישום הפלילי המופחת הוא מקביל לצו ללא הרשעה ומכיוון שהרישום שלי התיישן ביום מתן גזר הדין וישר נכנס לתקופת המחיקה, הוא לא אמור להישלח לשגרירויות זרות. לפחות ככה החוק אומר. הרשעות שהתיישנו לא נכללות בתעודת היושר הרשמית שנשלחת לגופים רשמיים שזכאים לקבל אותה.
תוכל לשפוך קצת אור על העניין?

השארת תגובה

0 thoughts on “רישום פלילי ואזרחות אירופאית

Leave a Message