בית  »     »   שחרור ממלואים עקב מצוקה נפשית וחרדה

שחרור ממלואים עקב מצוקה נפשית וחרדה

מילואימניק | 27/03/2008 |
בכוונתי להתחיל בהליכים מול הצבא כדי להשתחרר ממלואים באופן מוחלט עקב מצוקה נפשית חריפה והתנהגות חרדתית ההולכת ומחריפה. (גילי: 32) אבחון שערכתי אצל פסיכיאטר (אזרחי) בכיר, אישר את מצבי והמליץ על שחרור מיידי. האם ידוע לכם מה הנוהל במצב זה מול הצבא? האם הם יקבלו את המלצת הפסיכיאטר אוטומטית וישחררו אותי? האם ישלחו אותי לקב"ן? האם ידוע לכם כמה זמן כל התהליך לוקח בדרך כלל? שמעתי שהמקובל הוא לתת דחיית שירות של חצי שנה ואז לדרוש אבחון חוזר. האם כך הדבר? אודה לתשובתכם המהירה.
מתן גרוס- צוות המשרד27/03/2008 בשעה 12:25

כעקרון אתה צריך לדבר עם קצינת הקישור שלך ולשלוח את המסמכים של הפסיכיאטר שאבחן אותך לידי קב"ן ואו פסיכיאטר צבאי שיחוו דעתם על כך.
ככל הנראה שתצטרך לעבור גם בדיקה של פסיכיאטר צבאי שיצטרך לראות בעצמו את מצבך ולקבוע את כשירותך, אך במידה וחוות הדעת הינה רצינית ומבעל מקצעו רציני ככל הנראה יתחשבו בכך ויקבע לך פרופיל 21.
אורך התהליך תלוי בעיקר בכמות ה-"נדנודים" שיבואו ממך אל קצינת הקישור, אך הוא יכול גם להגרר לתקופה של חצי שנה, אם באמת יחליטו רק לפטור אותך ל-6 חודשים מכל שמ"פ עד בדיקה חוזרת.

מילואימניק27/03/2008 בשעה 13:17

האם יפסלו לי את רשיון הנהיגה? (כאמור מדובר בהפרעת חרדה הקשורה רק לצבא ולא לשום דבר אחר)
האם לא אוכל להתקבל לתפקידים הדורשים סיווג בטחוני?

מתן גרוס- צוות המשרד27/03/2008 בשעה 13:21

קשה לי לראות מצב בו יפסלו לך את רישיון הנהיגה.
במקסימום כנראה רק תצטרך לעבור איזה מבחן עיוני שנועד לבדוק האם אתה מסוכן לאחרים או לעצמך בכביש שעלותו כ-500 ש"ח ואחוז הנכשלים בו הוא די אפסי.
לגבי הסיווג הבטחוני – קשה לי לראות אותך עובר סיווג בטחוני בעתיד, בטח לא בחברה ממשלתית ואו בטחונית.

מילואימניק27/03/2008 בשעה 23:24

תודה על תשובתך. לגבי מה שכתבת בעניין הסיווג הבטחוני, האם אתה אכן יודע בוודאות שלא אוכל להתקבל לעבודה במקומות שדורשים סיווג כזה? (תעשיות בטחוניות או אפילו חברות אזרחיות המפתחות מוצרים הקשורים לתעשיות אלה)?

האם הדבר משנה מה הסיבה בגינה שחררו אותי מצה"ל במילואים? אחרי הכל, מדובר בבעיה רפואית שאיננה פוגעת בחיים האזרחיים. לכל המקומות הללו יש גישה לנתוני צה"ל??

מתן גרוס- צוות המשרד28/03/2008 בשעה 13:56

הסיכוי שלך לעבור סיווג בטחוני ייפגע משמעותית אך לא ניתן לשלול לחלוטין מעבר של סיווג כזה.
כמובן שלעתים הסיבה לשחרור משפיעה על ההחלטה.
למוסדות בטחוניים ואו ממשלתיים לרוב תהיה גישה לעברך הרפואי מהצבא, אך לחברות פרטיות לרוב לא.

השארת תגובה

0 thoughts on “שחרור ממלואים עקב מצוקה נפשית וחרדה

Leave a Message