בית  »     »   שימוש ללא ידיעה בסמים

שימוש ללא ידיעה בסמים

חיילת | 30/11/2004 |
שלום,1.האם העובדה שעישנתי גראס פעמיים ,(ללא ידיעתי -הוצעה לי סיגריה,ולא ידעתי מה זה,רק לאחר הפעם השנייה,סיפרו לי),והדבר נודע למצ"ח יכולה לגרום להם לפתוח נגדי תהליך משפטי? 2.איזה השלכות יהיו למשפט הזה על שרותי הצבאי (אני שייכת לקורס מעוד יוקרתי) 3.איזה השלכות יהיו לי בחיים האזרחיים אחר-כך?
עו"ד שלמה רכבי30/11/2004 בשעה 18:00

"חיילת" שלום,

אם במסגרת חקירת מצ"ח התברר שבשתי הזדמנויות עישנת מסיגריה שבתוכה גראס, הרי שהפרקליטות הצבאית בהחלט תשקול להגיש נגדך כתב אישום.

השאלה שתכריע היא: האם בפרקליטות יאמינו לטענתך לפיה לא ידעת שמדובר בג´וינט (בהנחה שבכלל מסרת את הטענה במצ"ח).

שאלת האמון שיתנו לגירסה תלוי, בין היתר, בעדויות אחרות שנמצאות בתיק ובהגיון של הטענה (לדוג´: מי נתן לך, באיזו סיטואציה, איך לא הרגשת משהו משונה בטעם, איך לא ראית שזו לא סיגריה "רגילה" וכיו"ב).

אם הפרקליטות תחשוב שיש סיכוי שביה"ד הצבאי לא יאמין להסבר שלך – אז הם יגישו נגדך כתב אישום. אם שופטי בית הדין לא יאמינו לטענתך וירשיעו אותך, אז רמת הענישה כוללת, בין היתר, מאסר בפועל וקיימת סכנה שלאחר ריצוי העונש (ולפעמים בעקבות עצם ההרשעה) – תבקש היחידה לפלוט אותך לבקו"ם לשיבוץ מחדש.

לשאלתך ביחס להשלכות "אזרחיות" – הרשעה בסמים גוררת אחריה רישום פלילי ("תיק" פלילי באזרחות).

שימי לב – כיוון שמדובר בטענה שעשוייה להוביל לזיכוייך (ואולי אף לכך שכלל לא יוגש נגדך כתב אישום) ואם טרם נחקרת במצ"ח בעניין – אני ממליץ לך בחום להתייעץ עם עו"ד שיכין אותך לחקירה.

בהצלחה וכל טוב,

עו"ד שלמה רכבי
03-6952701

צוות Army30/11/2004 בשעה 19:21

חיילת יקרה,

הטענה שלך, אם תתקבל, אמורה להוביל לזיכוי.

יחד עם זאת, לא די בכך שתוכיחי שלא ידעת. במידה ומוכח כי מדובר בסם (למשל, באמצעות דגימת שתן), עלייך להוכיח כי גם לא _חשדת_ שזה סם.

בכל אופן, דבריו של עו"ד רכבי נכונים – בהחלט כדאי שתקבלי ייעוץ משפטי לפני החקירה, ממשרדנו, ממשרדו של רכבי, או ממשרד עורכי דין אחר המתמחה במשפט הצבאי.

בברכה,
צוות Army.

השארת תגובה

0 thoughts on “שימוש ללא ידיעה בסמים

Leave a Message