בית  »     »   תנאי 21+נפקדות/עריקות

תנאי 21+נפקדות/עריקות

דוד | 22/04/2007 |
שלום.. אני מגוייס כבר חודש לתותחנים שלא כבחירתי..הייתי במעצר בקו"ם לאחר שסירבתי להתפנות...על כך קיבלתי תנאי של 21 יום בכלא לאחר שהתפנתי.. לאחר 20 יום טירונות החלטתי להיות נפקד...ברחתי.. השאלה שלי היא..אם אהיה עריק..כמה ימים בכלא מגיע על דבר שכזה בהתחשב למאסר על תנאי שקיבלתי?? כמה ימים אצטרך להיות נפקד כדי לקבל 21 בכלא?? האם אקבל גחל"ת לאחר 21יום בכלא בגלל נפקדות ולא עריקות...?? בתודה מראש..דוד..
מתן גרוס- צוות המשרד22/04/2007 בשעה 14:08

אני מניח שעונש המחבוש המותנה הוטל עליך בגלל סירובך להתפנות?
אם כך המקרה אז אין לקצין השיפוט סמכות להפעיל את התנאי כשתשפט בגין עבירת נפקות בגלל שהעבירות אינן דומות במהותן.

במידה והמחבוש המותנה אכן הוטל בגין נפקדות קודמת אז קצין השיפוט יוכל להפעיל את עונש המחבוש המותנה של 21 ימי מחבוש ולהטיל עלייך בנוסף עוד 21 ימי מחבוש (כשדרגת קצין השיפוט הינה סגן אלוף) וסך הכל 42 ימי מחבוש – שיוכל הקצין להחליט ולציין על גבי טופס התלונה האם ירוצו במצטבר, בצורה חופפת או חופפת חלקית.

לא ניתן לדעת מה העונש יהיה לפי העת שתסגיר את עצמך או לפי מצבך האישי, שכן בהליך דין משמעתי מול קצין שיפוט תוצאות המשפט תלויות אך ורק בו, וישנו רק העונש המקסימלי שממנו אסור לו לחרוג.

כעקרון גחל"ת פוגשים לרוב רק עריקים שנשפטים בבית דין צבאי ושלחובתם לפחות 28 ימי לשהייה בכלא (בגלל אורך הטיפול), אך בכל מקרה תוכל לנסות ולהגיש בקשה לראיון איתן כשתגיע לבית הכלא הצבאי.
מצורפים שני מאמרים על גחל"ת מאת עו"ד זאב פישר.

השארת תגובה

0 thoughts on “תנאי 21+נפקדות/עריקות

Leave a Message