בית  »     »   נפקדות ממילואים

נפקדות ממילואים

עמית | 14/10/2004 |
שלום, כצעד שנובע מייאוש במערכת הצה"לית החלטתי לעשות מעשה ולא להופיע לשמ"פ השנה. מיותר לציין שבדרך קבע בכל 10 שנות המילואים לא החסרתי ולו יום אחד. מאחר והיום אין ביכולתי לעזוב עבודה (עסק פרטי) לשלושה שבועות בכדי לעשות אבטחת ישובים ומאחר וזה בכלל לא מעניין את צה"ל מה אני חושב או רוצה אני נפקד מזה כשלושה ימים . אם אני אסגיר את עצמי טרם עברו 30 יום ,מהו העונש המקסימלי הצפוי ? אם אני לא מסגיר את עצמי מהם העונשים הקבועים בחוק ? האם זה נכון שבתור עריק אני מופיע כמבוקש גם על מסופי המשטרה ומשטרת הגבולות ,דהיינו בכל בדיקת רשיונות אקראית אני עלול להעצר ולא תינתן לי הזכות לצאת מהארץ בזמן שאני עריקנפקד ? שאלה טכנית בעניין הנפקדות, היחידה לא קיבלה ממני לא בכתב ולא בע"פ אישור לצו המילואים שנשלח הם גם לא הועילו להתקשר ולבדוק את פשר העדרותי,האם זה נוהל תקין והאם אני נחשב נפקד ? תודה, עמית
צוות Army15/10/2004 בשעה 16:11

עמית,

לשאלותיך:

1. העונש המקסימלי עד לפני זמן קצר היה 28 ימי מחבוש. עלינו לבדוק האם התיקון בסמכויות הענישה משפיע גם על אנשי מילואים. נבדוק – ונחזור אליך. בינתיים – האם זוהי נפקדותך הראשונה?

2. העונש הקבוע בחוק לחלוטין אינו רלוונטי. ישנן רמות ענישה שאינן מזכירות כלל את העונשים הקבועים בחוק. בנוגע לאנשי מילואים, מדובר ברמות ענישה הנמדדות בשבועות בודדים, אלא אם כן מדובר בעריקויות החריגות באורכן.

3. כן. אתה עלול להיעצר בכל בדיקה אקראית ולא תוכל לצאת מן הארץ.

4. לשאלתך האחרונה – נוהלי זימון לשמ"פ אינם הצד החזק שלנו. אנחנו עוסקים בצד המשפטי. משפטית – די בכך שנשלח צו בדואר רשום לכתובתך המעודכנת במשרד הפנים, כדי להקים חזקה שקיבלת את הצו.

בברכה,
צוות Army.

עמית16/10/2004 בשעה 12:05

תודה על ההבהרות.
זו הפעם הראשונה שאני נפקד.

צוות Army26/10/2004 בשעה 19:54

השארת תגובה

0 thoughts on “נפקדות ממילואים

Leave a Message