• בית
  • פנוי
  • תביעות במקרה של תאונת דרכים - מי תובע את מי

תביעות במקרה של תאונת דרכים - מי תובע את מי

בישראל, זכאי כל נפגע בתאונת דרכים, שנגרם לו נזק גוף, לתבוע פיצוי מחברת הביטוח, בלא קשר לשאלת האשם בתאונה. המאמר מפרט אילו נפגעים יתבעו איזו חברת ביטוח, ומתי.

תביעה במקרה של תאונת דרכים

חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, התשל"ה-1975, הנו חוק מתקדם ביותר, הקובע פיצוי סטטוטורי לנפגע בתאונת דרכים בלא קשר לשאלת האשם בתאונה. החוק קובע, למעשה, כי בכל מקרה של תאונת דרכים, ישלמו חברות הביטוח עבור נזקי הגוף אשר נגרמו למעורבים בה. 

מתי מגישים את התביעה?


נהג נוסע הולך רגל או רוכב אופניים כאשר אין, לכאורה, את מי לתבוע (תאונת פגע או ברח, פגיעה מרכב שאינו מבוטח וכו´)כאשר תאונת הדרכים היא גם תאונת עבודה (התרחשה בנסיעת עבודה או בנסיעה אל העבודה או מהעבודה), יש לתבוע חלק מן הפיצויים מן הביטוח הלאומי. תביעה זו יש להגיש תוך שנה.

את התביעה לפיצויים בגין נזקי גוף יש להגיש בתוך 7 שנים לכל היותר. במידה וישנה פוליסת ביטוח פרטית, יש להגיש תביעה נגד חברת הביטוח בתוך 3 שנים לכל היותר.

כאשר תאונת הדרכים היא גם תאונת עבודה, מתקבל חלק מן הפיצוי בגינה של התאונה מחברת הביטוח אשר ביטחה את הרכב בביטוח חובה, וחלק מן המוסד לביטוח לאומי. את התביעה כנגד המוסד לביטוח לאומי יש להגיש בתוך שנה ממועד התאונה לכל היותר.

עו"ד בני קוזניץ

עו"ד בני קוזניץ להציג את כל הפוסטים של עו"ד בני קוזניץ

שימש במהלך שירותו הצבאי כתובע צבאי. במהלך שירות זה ניהל עו"ד קוזניץ מספר רב של דיוני מעצר, הקראות, טיעונים לעונש ומשפטי הוכחות במגוון הנושאים הפליליים והצבאיים הקיימים. במסגרת שירות המילואים שלו משמש עו"ד קוזניץ כסניגור צבאי במילואים וכיו"ר הועדה לתפיסת רכוש בפיקוד המרכז. 

השארת תגובה